Historie programu

Historie programu

Historie programu QuickField™ začíná u malého programu pro simulaci magnetického pole, který napsali dva mladí elektrotechnici pro vlastní potřebu. Od té doby byl vytvářen program s hlavní prioritou pro koncového uživatele, kterou je jednoduchost a snadnost použití.

Vývoj kvalitního produktu vždy nějakou dobu trvá. Postupně byly přidávány řešiče mnoha typů analýz – harmonicky časově proměnné, přechodné děje (transienty), multifyzikální sdružené úlohy atd. Zdokonalily se vlastní řešiče, staly se rychlejší a robustnější, rozšířil se generátor sítí a postprocesory se zjemnily a rozšířily jejich možnosti. Byly přidány objektově orientované API rozhraní pro snadnou interakci mezi QuickFieldem a dalšími aplikacemi. Ale všechny druhy analýz byly pouze pro 2D rovinné nebo osové souměrné úlohy.

Od revoluční verze 6.0 již QuickField není čistě 2D programem. QuickField 6.0 nabízí 3D „vytlačování“ při řešení problémů z elektrostatiky; jedná se o první milník na cestě k plnohodnotnému multifyzikálnímu 3D programu.

2D simulace fyzikálních polí bude vždy velmi důležitou součástí technické analýzy. Jsou rychlé, jednoduché a poměrně snadno proveditelné. Bude se stále pokračovat ve vývoji 2D projektů, ale hlavním cílem bude vývoj plnohodnotných 3D modulů. Nejbližším plánem je přidání importu libovolné 3D geometrie z populárních balíčků CAD ( komerční i freeware , a následně se postupně budou rozšiřovat všechny existující typy 2D analýzy v QuickFieldu na 3D. Hlavní priorita však zůstane vždy stejná: QuickField bude vždy jednoduchý, uživatelsky přívětivý a rychle pracují simulátor fyzikálních polí.
Vývoj programu QuickField

 
QuickFieldTM a ActiveFieldTM jsou ochrannými známkami společnosti Tera Analysis Ltd.    RocketTheme.    Webhosting: WEBOVARESENI.CZ